Područna škola Toplice Lešće

Smještena je u mjestu Lešće na Dobri, koje je poznato po prirodnim izvorima tople vode i po nedavno izgrađenoj hidroelektrani Lešće. Krenete li cestom iz Generalskog Stola prema Bosiljevu, nakon 6 km doći ćete do mosta na prekrasnoj rijeci Dobri. Ako nakon mosta ne nastavite put prema Bosiljevu već skrenete lijevo dolazite do malene Područne škole Toplice Lešće, koja svojim izgledom budi nostalgiju za nekim davnim vremenima, pa se u tom stilu i obnavlja, a najnovije čime se može pohvaliti je nova vanjska stolarija.

Školu trenutačno pohađa 7 učenika, koji su raspoređeni u jedan trororazredni odjel. Učiteljica je Irena Babić. Uz učiteljicu o učenicima zajedno rade i brinu o školi učiteljica engleskog jezika Božena Kukić, Mirjana Car Stojković, vjeroučiteljica i Bernarda Živčić, spremačica. Svi se trude da znanjem i sposobnostima ne zaostaju za matičnom školom.

Vrijednosti koje su važne u ovoj školi su međusobno poštovanje, prijateljstvo i pomaganje drugome. Zbog zajedničkog truda i zalaganja djelatnika i učenika škole, boravak u njoj je ugodan i zabavan.

Gorinci1, 47 262 Generalski Stol
tel. 047/861-671