Područna škola Bukovlje

Područna škola Bukovlje nalazi se u naselju Gornje Bukovlje u općini Generalski Stol. Upisno područje su sela Gornje Bukovlje i Donje Bukovlje koja se nalaze na brežuljcima desne obale rijeke Mrežnice.

Sela graniče s općinom Duga Resa u mjestu Mihalić Selo s jedne i mjestu Zvečaj s druge strane tj. preko rijeke Mrežnice. Do sela Bukovlje dolazi se s dugoreške strane kroz mjesta Brig i Mihalić Selo ili sa zvečajske strane preko pontonskog mosta na Mrežnici u Zvečaju. Prema popisu stanovništva 2011. g. selo Donje Bukovlje imalo je 98 stanovnika u 33 kućanstva, a selo Gornje Bukovlje 232 stanovnika u 79 kućanstava.

Područna škola Bukovlje od 30. 04. 2010. godine radi u novoj i suvremeno opremljenoj zgradi koja je podignuta na mjestu stare srušene škole. Nastava se odvija u prijepodnevnoj smjeni u jednom razrednom odjelu od školske godine 2023./2024. u kojem radi učiteljica razredne nastave Vesna Đoković. Uz nju djecu poučavaju i vjeroučiteljica Mirjana Car Stojković te učiteljica engleskog jezika Božena Kukić. Spremačica u školi je Biserka Maričić.

Donje Bukovlje 6, 47 262 Generalski Stol
tel. 047/845-310